امروز جمعه ۲۶ مرداد ۱۳۹۷

دشمنان از تاثیر نقش روحانیت در جامعه می ترسند پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۱:۴۹


دشمنان از تاثیر نقش روحانیت در جامعه می ترسند تعداد بازدید: ۳۳۹

نماینده طلاب و فضلای ایلام با اشاره به جایگاه و نقش روحانیت در جامعه اظهار داشت: امروز روحانیت نقش و تاثیر بسزای در جامعه و میان مردم دارد و دشمنان از این تاثیرگذاری نگران هستند و در تلاشند به بهانه های مختلف این نقش را کم رنگ نشان دهند.
 

 

حجت الاسلام رحیم محمدی ایلامی، نماینده طلاب و فضلای ایلام در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی مجمع نمایندگان طلاب ابراز کرد: در باب روحانیت و خدمات روحانیت، مرحوم امام (رضوان الله تعالی) فرمودند که کشور بدون روحانیت مثل کشور بدون طبیب است.

 

وی ادامه داد: یعنی دریک جامعه­ای اگر طبیب نباشد، انواع و اقسام بیماری­ها، و میکروب­ها  و ویروس­ها  رشد خواهد کرد، روحانیت هم اگر نباشد، انواع و اقسام انحرافات فکری و روحی پیش می­آید و جامعه به سمت و سوی ضلالت و تاریکی می­رود.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب با بیان اینکه نقش روحانیت که برگرفته از نقش انبیای الهی و یک نقش بسیار روشن است، اظهار داشت: در واقع روحانیت، آن گمشده­ی بشر را که رسیدن به سعادت واقعی است و وصل به پروردگار است.

 

نماینده طلاب و فضلای ایلام ابراز کرد: با استفاده از منابع دینی در اختیار مردم قرار می­دهد؛ یک نقش صد­در­صد سازنده روشنگری و هدایت­گری را دارد و قاعدتا دشمنان که استکبار جهانی هستند و از احزابی که همفکر اینها هستند از اینکه روحانیت این نقش را ایفا کند، ناراحتند.

 

حجت الاسلام محمدی ایلامی عنوان کرد: در این چند سال اخیر مخصوصا که نقش روحانیت زیادتر شده و طلبه­ها  به اقصی نقاط کشور می­روند برای تبلیغ امر دین و ارتباط­گیری خوبی بین روحانیت و مردم شده، اینها احساس خطر کرده­اند.

وی افزود: اینها یک توطئه­ای است که با این حرکات بخواهند روحانیت را از اینکه در بین مردم حضور پیدا کند، باز­ ­بدارند و بترسانند با اینکه کور خوانده­اند، روحانیت دنبال مرگ شهادت­گونه است و با این حرکات نمی­توانند حضور مردم را در بین روحانیت کمرنگ کنند و جلویش را بگیرند.

 

حجت الاسلام محمدی ایلامی بیان کرد: به نظر من این حرکات نتیجه­ عکس بدهد و باعث می­شود روحانیت بیشتر با مردم گره بخورد و اما راه تداومش این است که روحانیت زبان مردم باشد، زبان فقرا و مستضعفان باشد، زبان دین و زبان ولایت باشد که دغدغه­ مردم و دین را دارد و در عین حال ساده­زیستی را توأم با عزت نه توأم با نیاز و دست­درازی­کردن به این و آن اگر داشته باشند می­توانند نقشی را که در قبل از انقلاب و دریک دو دهه­ی انقلاب داشتند، دوباره بدست بیاورند و باورهای مردم را نسبت به این قشر مقدّس بازسازی کنند.

 

عضو مجمع نمایندگان طلاب ابراز کرد: در اثر بعضی حرفهای بی­ریشه و توطئه­هایی که دشمن داشته، کمی نقش و این کسوت مقدس روحانیت که تخریب شده است که می­توانند دوباره آن را بازسازی کنند و به نظر من باید رسانه­های اجتماعی هم در این رابطه ساکت ننشینند.

 

وی اظهار داشت: مسؤولان و آنهایی که متولی امور فرهنگی هستند بایستی یک بازنگری بیشتری در این رابطه داشته باشد که از وجود و توان روحانیت استفاده­ بهینه شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدی ایلامی ابراز کرد: در باب اعزام و دعوت بزرگان روحانی در مناطق مختلف کشور، استانها، شهرستان­های بزرگ اینکه رهبری هم فرمود که علما باید به شهرستانها هجرت کنند مخصوصا آنهایی که مجتهدند یا در حدّ اجتهادند اینها می­تواند راهگشا باشد ولی مقداری باید به این آقایان آزادی عمل داده شود، حمایت شوند آنهایی که در شهرستان مسؤولیت­های رسمی دارند، با اینها همکاری کنند در مقابل اینها قرار نگیرند تا این هجرت اقبالی پیدا کند و آن که از منویات رهبری حضور علما در شهرها و استانها وقتی بیشتر شود، می توانیم وظیفه­مان را نسبت به شهدا و اصل دین و قرآن انجام بدهیم.